Yönetim Kurulumuzun Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Ziyareti

UHSK 2019 Kurs Kayıtları
21. UHSK Kursları
17 Temmuz 2019
Sağlıkta Yaşam Kalitesi Kongresi
29 Temmuz 2019

Yönetim Kurulumuzun Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Ziyareti

HASUDER  Yönetim Kurulumuz, Prof. Dr. Pınar Okyay, Prof. Dr. Sarp Üner ve Uz. Dr. F. Yeşim Karakoç’tan oluşan bir heyetle 24.07.2019 tarihinde Halk Sağlığı Genel Müdürü Sayın Hocamız Doç. Dr. Fatih Kara’yı makamında ziyaret etmiştir.

Ziyarette; Halk Sağlığı Uzmanları ve Yan Dal Uzmanlarının özlük hakları ve çalışma yerine göre mevcut katsayı eşitsizliği ile ilgili derneğimizin talep ve çözüm önerileri ile Sağlık Eğitim Araştırma Bölgeleri (SEAB)  ve SEAB protokolü üzerine derneğimizin görüş ve önerileri paylaşılmıştır.

Kendisi yönetim kurulumuzca 26-30 Kasım 2019’da Antalya’da gerçekleştirilecek olan 3. Uluslararası 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi’ne davet edilmiştir ve kongrede Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatının çalışmalarının yer almasının önemine değinilmiştir. Sayın Genel Müdürümüz, kongreye katılacağını ve kongreye Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü bünyesindeki birimlerde başta halk sağlıkçılar olmak üzere çalışanların katılımı için kongre bilgilerinin paylaşılmasını sağlayacağını ve kolaylaştırıcı olacağını belirtmiştir.

Sayın Genel Müdürümüze halk sağlığı ve eğitimi adına ortak çalışma alanları hakkında da fikir paylaşımı yapılan toplantıdaki değerli görüşleri, HASUDER ile işbirliği ve nazik ev sahipliği için teşekkür ederiz.

gdpr-image
Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz.