Sayın Prof. Dr. Mustafa Taşdemir Ziyareti
20 Kasım 2019
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun
24 Kasım 2019

Health and Environmental Alliance Genel Kurulu’na katıldık

Günümüzün ve gelecek nesillerin uzun ve sağlıklı yaşamların tadını çıkarmak için temiz bir çevreden faydalanabileceği bir dünya vizyonu ile 16 yıl önce yola çıkan “Sağlık ve Çevre Birliği” (Health and Environment Alliance-HEAL) Genel Kurul toplantısını 18-19 Kasım 2018 tarihinde Brüksel’de gerçekleştirdi. HEAL Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölgesinde 53 ülkeden 80’den fazla üyeye sahip. HASUDER, Türkiye’den HEAL’e üye olan ilk ve şimdilik tek dernek. Bu yıl ilk defa üyesi olarak katıldığımız HEAL Genel Kurulu’nda, Derneğimizi Dr. Melike Yavuz temsil etmiştir. 

Avrupa’nın birçok ülkesinden, hatta Hindistan ve Kenya’dan da katılımla 30’dan fazla kişinin katıldığı Genel Kurul yoğun, yorucu ancak motive edici ve ilerletici olmuştur.  Toplantıda HEAL geleneksel olarak faaliyet raporunu sunmuş, gelecek yıl planlarını anlatmış ve bir sonraki genel kurula kadar kendisini temsil edecek yürütme kurulunu üyelerinin oylarıyla belirlemiştir. Farklı ülkelerden farklı meslek gruplarını, faaliyet alanlarını, çevre mağdurlarını temsil eden örgütlerden gelen temsilciler başarı öykülerini anlatmıştır. HASUDER temsilcimiz de Derneğimizin hem tek başına çevre sağlığı alanında yaptıklarını hem de Temiz Hava Hakkı Platformu içinde yaptıklarını anlatmıştır. Çalışmalarımız büyük bir ilgiyle dinlenmiş ve toplantıdan uluslararası alanda ilişkilerimizi ve işbirliklerini geliştirecek temaslarla çıkılmıştır. 

Üyesi olarak HEAL’e birlikte başarılı bir çalışma yılı diliyoruz. 

gdpr-image
Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz.