TTB Covid-19 İzleme Grubu’ndan Türkiye’de Koronavirüsun Son Durumuna İlişkin Basın Toplantısı

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı AD. Ziyareti
26 Şubat 2020
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Nedeniyle…
8 Mart 2020

TTB Covid-19 İzleme Grubu’ndan Türkiye’de Koronavirüsun Son Durumuna İlişkin Basın Toplantısı

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi ve TTB Covid-19 İzleme Grubu’nun düzenlediği “Koronavirüs – Türkiye’de Son Durum” başlıklı basın toplantısı, 28 Şubat 2020 tarihinde TTB’de gerçekleştirildi. Toplantıya, TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman, TTB Merkez Konseyi üyesi Dr. Ayfer Horasan, TTB Covid-19 İzleme Grubu Üyeleri Prof. Dr. Özlem Azap (KLİMİK) Doç. Dr. Cavit Işık Yavuz (TTB Halk Sağlığı Kolu) ve Prof. Dr. Sarp Üner (HASUDER) katıldılar. Açıklamayı TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman okudu.

Adıyaman, virüsün hızlı yayılımı ve Türkiye’ye sınır komşusu olan tüm ülkelerde görülmüş olmasının Türkiye’yi de risk altında bıraktığını belirterek, salgına hazırlıklı olmak için kamucu bir sağlık sistemi ile modern tıbbın, aklın ve bilimin rehberliğinde yürütülen etkin bir salgın yönetiminin öncelikli olması gerektiğini söyledi.

Haberin devamına ve bildirinin tam metnine aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

TTB Covid-19 İzleme Grubu’ndan Türkiye’de koronavirüsun son durumuna ilişkin basın toplantısı

gdpr-image
Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz.